top of page

ЩО ЛЮДИНІ БАЖАЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ? ЗДОРОВ'Я ТА ЩАСТЯ...
І якщо із здоров'ям усе зрозуміло, то на питання "що таке щастя?" відповідь неоднозначна.
Психологи говорять, що щастя — психоемоційний стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого задоволення та безмежної радості.
Тобто, щастя - це те, що викликає відчуття найвищого задоволення життям, дає радість людині.
Способи змінити своє життя на краще і почувати себе щасливим існують. Звісно, для кожного вони різні, проте давайте спробуємо зробити

7 КРОКІВ, які допоможуть відчути
РАДІСТЬ ТА ЩАСТЯ

Отже, для того, аби відчувати себе щасливішим, треба:

1.БУТИ ВДЯЧНИМ
Радійте кожній дрібниці, а не тільки великим та вагомим речам.
Це може здаватися трохи дивним, але таке просте правило є дієвим. Кожного дня спробуйте називати хоча б три речі, за які ви вдячні, та побачите, що насправді їх набагато більше.

За що можна бути вдячним?

Здоров’я. Ви живі, і ви можете насолоджуватись життям!

Друзі. Маєте ви одного друга чи багато приятелів, ви знайдете серед них людину, яка приносить вам радість.

Сім’я. Які б негаразди не траплялись у вашій родині, у вас завжди залишаться в пам’яті ті моменти, в які ви були щасливі. Саме заради таких моментів і варто жити.

Ви. Так, саме ви – прекрасні і неповторні. Саме самому собі іноді треба бути вдячним.

2. ГУЛЯТИ

Знаходитися подалі від екранів комп’ютера, телевізора та телефону іноді виявляється надзвичайно корисним!
Це може бути кількахвилинна пробіжка або кількатижнева подорож – не має значення.

Головне – почати з чогось та рухатися вперед.

Як можна гуляти?
Дуже просто! Вийдіть на вулицю. Навіть 5 хвилин перебування поза домом принесуть вам задоволення.

Присядьте на лавочку в парку. І не занурюйтесь у власні думки, не шукайте рішення проблем. Просто спостерігайте за хмарами чи птахами, милуйтеся квітами чи деревами, вдихайте чисте повітря, слухайте подих землі.

Робіть знімки. Фотографії – це моменти прекрасного, які можна побачити ще раз. Це наші враження, збережені у часі. То чому відмовляти собі у такому задоволенні?

Зустрічайте нових людей. Привітайтесь з незнайомцем – ви ніколи не знаєте, що цікавого може трапитись далі (у хорошому сенсі звісно)

3. ВІДДАВАТИ

Серце, відкрите для добрих справ – справжній секрет успіху! Дарування іншим вчить вас бути готовими прийняти щось взамін. Це неймовірна магія життя!

Що ж віддавати?

Час. Вислухати – це найпростіше і найцінніше, що ми можемо дати тому, хто поруч.

Страву. Ділитися чимось смачним – це природно.

Компліменти. Вони безкоштовні, але вони діють!

Посмішку! І відчути, як вона повертається до вас!

4. ЗАПИСУВАТИ ДУМКИ

Насправді мільйони думок, які щодня снують у нашому мозку, не дають йому заспокоїтись. Саме тому ваші нотатки допоможуть звільнити простір для світлих ідей.

Що саме варто записувати?

Ваші мрії. Мрії матеріалізуються набагато швидше, якщо ви зможете чітко викласти їх на папері. Записник біля ліжка – саме та річ, яка зберігає всі наші мрії.

Місця, в яких ви хочете побувати. Мати список для подорожей – дуже корисно. А ще приємніше – викреслювати кожного року пункти з цього списку.

Проблеми. Так, проблеми набагато легше вирішуються, коли ви їх випишете. Гляньте на переваги та недоліки, тверезо оцініть ситуацію – і ви прийдете до правильного рішення.

Цитати. Смішні або філософські, вони будуть залишатись для вас нагадуванням простих людських істин.

5. НЕ ПЕРЕВІРЯТИ ПОШТУ ВРАНЦІ

Коли мозок прокидається, він працює трохи інакше, аніж вдень, тому обробляти інформацію йому складніше.
При ранковому використанні Інтернету нейрони ви втрачаєте, а непотріб накопичуєте.
Отже не варто, лежачи в ліжку, постити нові фото до Інстаграму – краще подумати про те, яким чудовим буде сьогоднішній день.

Що робити вранці?

Подумайте в ліжку про те, що цікавого ви будете робити сьогодні.

Зробіть невеличку зарядку. Дві-три вправи наповнять вас енергією на весь день.

Прогуляйтесь. Свіже повітря після ночі не завадить.

6. НЕ ПОРІВНЮЙТЕ СВОЄ ЖИТТЯ З ІНШИМИ

Так, це важко, і більшість з нас день у день порівнюють власні вчинки з тими, що прийняті в суспільстві.
Нічого, окрім розчарування, в результаті отримати неможливо. У кожного власний шлях: можна надихати та шукати натхнення в інших, але ні в якому разі не керуватися старими шаблонами.

Що порівнювати?

Згадайте себе 3 місяці тому. Рік тому. Що змінилось за цей період? Що покращилось, а що стало гірше? Які висновки з цього можна отримати?

Улюблений персонаж. Як він чи вона вчинив на вашому місці і чому?

І наостанок

7. ПОЛЮБИТЬ СЕБЕ

Ви забагато їсте, робите помилки та взагалі не вмієте спілкуватися? У вас немає смаку в музиці? Ви незграбно виглядаєте, а над вашими жартами ніхто не сміється?
Що з того? Усі ми люди, і в кожного з нас свої недоліки.

Щастя прийде, коли ви навчитеся бачити себе справжнім, неідеальним. Саме таким, який ви є зараз, у цю неповторну мить.

ПОРАДИ ЩОДО ВИХОДУ ЗІ СТРЕСУ

Без сумніву, в березні усі ми пережили гострий стрес. За час перебування на довгостроковому карантині більшість з нас змогла привести рівень стресу до оптимального стану.

Тож як складуться наші відносини з іще однією стресовою ситуацією: вихід із самоізоляції та повернення до "нового старого життя"?

Хтось доволі швидко повернеться до звичного життя, інші ж можуть стикатися з деякими труднощами адаптації: порушеннями сну, тривогою, перевтомою та ін.

Тож сьогодні хочемо поділитися деякими рекомендаціями щодо виходу з карантину:

  • Підготуйтеся до звичної рутини до виходу з карантину

Налаштуйте розпорядок дня, налагоджуйте сон, почніть прокидатися у той час, у який ви зазвичай прокидаєтеся, коли вам потрібно йти на роботу/навчання і т д.

  • Повертайтеся до фізичної активності, особливо якщо під час карантину були малорухливими. Робіть зарядку, аби потроху привести організм в тонус.

  • Відновлюйте соціальну активність

Якщо ви ще не перейнялися перевагами zoom-дзвінків, то час це зробити. Поспілкуйтеся з друзями та колегами, використовуючи конференц-зв’язок, це допоможе вам підготуватися до соціальної активності, яка чекає після виходу з карантину.

  • Починайте з невеликих кроків

Виходячи на роботу не варто з перших же днів брати на себе вирішення тисячі задач і ставити перед собою занадто високу планку. Перший тиждень-два роботи варто провести в режимі економії сил, адже вам потрібно адаптуватися. Будь-які зміни являються стресовою подією і потребують мобілізації сил

  • Усвідомте той факт, що якийсь час вам буде складно, але ви обов’язково із цим впораєтесь.

Якийсь час після виходу із карантину ви будете більше втомлюватися: більша фізична активність, поїздки в громадському транспорті, соціальна активність, повернення до робочого графіку. Тож не забувайте робити паузи для перепочинку і плануйте час для релаксації

  • Створіть приємну обстановку на робочому місці

Після виходу на роботу наведіть порядок на робочому місці. Це допоможе привести думки в порядок. Додайте на робоче місце приємних дрібниць

  • Взаємодія з колегами допоможе адаптуватися

Пам’ятайте про те, що не тільки вам складно налаштуватися, але і вашим колегам. Тож приділіть час на спілкування із ними, поділіться планами, це допоможе налагодити робочу атмосферу.

  • Обирайте короткострокові цілі

Перші тижні після карантину не очікуйте забагато від когось і від себе також. Ставте невеликі цілі і строки для їх виконання, методично досягайте їх і відмічайте свій прогрес, долаючи кожен етап.

  • Поговоріть із сім’єю

Карантин був у меншій чи більшій мірі стресом для усіх, і це могло створити конфліктні ситуації в стосунках сім’ї. Проговоріть із близькими конфліктні ситуації, поміркуйте разом про те, який досвід приніс вам цей період, які позитивні речі ви робили для того, щоб зробити ваше спільне перебування на карантині більш комфортним. Можливо варто зберегти певні рутини і після карантину.

  • Не перенавантажуйте дітей активностями

Переживаєте щодо успішності у навчанні чи малорухливості дітей за час карантину? Не поспішайте залучати дітей до великої кількості активностей, все має бути в міру. Дітям, як і батькам, потрібен час для адаптації до нових умов.

  • Підтримка близьких

Для когось процес адаптації може видатись більш складним. Добре заручитись підтримкою партнера, сім’ї, близьких та друзів. Зверніть увагу, можливо у когось із ваших близьких виникнуть труднощі із адаптацією. Підтримайте їх, вислухайте, нагадайте їм про їх цінність.

  • Не будьте занадто суворими до себе

Певний час після карантину ви можете спостерігати меншу продуктивність, не лайте себе за те, що чогось не встигли. Пам’ятайте, що знадобиться якийсь час, щоб адаптуватися до нового розпорядку дня.

  • Слідкуйте за своїм емоційним та фізичним станом

Після виходу з карантину звичайно ж потрібно буде продовжувати слідкувати за дотриманням санітарно-гігієнічних норм. Також варто запобігати завеликого навантаження і перевтоми. Не варто з перших днів завершення карантину одразу ж розпочинати занадто активні заняття спортом.

Також варто бути уважним до психоемоційного стану себе та своїх близьких. Адже після карантину та самоізоляції є вірогідність розвитку  депресій, тривожних станів, проявів сильного стресу.

  • Не соромтеся звернутися за допомогою

Самоізоляція може мати суттєвий вплив на психічне здоров’я. Якщо ви, або ваші близькі, відчуваєте ознаки депресивного стану, надмірну тривожність, надлишок негативних емоцій, проблеми із сном, зверніться за допомогою психотерапевта.

ПОРАДИ З ПРОФІЛАКТИКИ СТРЕСУ

bottom of page