

ЩО ТАКЕ
ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА
Перша психологічна допомога (ППД) – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які відчувають страждання і потребу.
ППД може надативати не лише професійний психолог, а й інший спеціаліст, людина, яка знайома з правилами надання ППД.
ППД – це не професійне психологічне консультування, оскільки не передбачає детального обговорення, аналізу чи встановлення хронології та суті подій, які викликали стан дистресу.
ППД включає:
-
ненав'язливе надання практичної допомоги та підтримки;
-
оцінку потреб і проблем;
-
надання допомоги у задоволенні нагальних потреб (наприклад, таких як їжа, вода, інформація);
-
вміння вислуховувати людей, але не примушуючи їх говорити;
-
вміння втішити і допомогти людині заспокоїтися;
-
надання допомоги в отриманні інформації, встановленні зв'язку з відповідними службами і структурами соціальної підтримки;
-
захист від подальшої шкоди.
Завдання ППД:
-
формувати відчуття безпеки, зв'язку з іншими людьми, спокою і надії;
-
сприяти доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки;
-
зміцнювати віру в можливість допомогти собі та оточуючим.
Хто потребує ППД?
ППД призначена для людей, які знаходяться в стані дистресу в результаті щойно пережитого або поточної важкої кризової події. Таку допомогу надають як дорослим, так і дітям.
Однак не кожна людина, яка пережила кризову подію, потребує ППД або прагне її отримати. Не можна нав'язувати допомогу тим, хто її не бажає, але завжди треба бути з тими, хто, можливо, захоче отримати підтримку.
Бувають ситуації, коли люди потребують серйознішої допомоги, ніж ППД. Ті, які надають ППД, мають розуміти межі власних можливостей і звертатися за допомогою до професіоналів – медичних працівників, психологів, представників соціальних служб, органів місцевого самоврядування або громадських організацій присутніх на місці події.
Коли потрібна допомога
Базові навички турботи про себе та інших
ТРИВОЖНІ РОЗЛАДИ
Тривожні розлади є одними з найпоширеніших викликів в сфері психічного здоров’я. Враховуючи це, маємо бути свідомі, що в нашому оточенні є значна частина дітей, підлітків, які зустрілися з цим викликом. Спілкування з тривожними дітьми може бути непростим, але деякі підходи можуть полегшити цей процес.
Щоби засвоїти способи розпізнавання дітей, які надмірно хвилюються, варто ознайомитися з біологією тривоги, стратегіїями спілкуванні з тривожними дітьми, пам'ятками для батьків таких дітей та підлітків, вчителів, які стають щоденним оточенням тривожних дітей. Їм важливо знати корисні стратегії, щоб уникнути погіршення симптомів та посприяти у скеруванні за підтримкою та допомогою.
ЧОМУ ДІТИ ТРИВОЖАТЬСЯ?
Як розпізнати
тривожних дітей
та підлітків?
КОЛИ ТРИВОГА
СТАЄ ПРОБЛЕМОЮ?
ПОРАДИ БАТЬКАМ
ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯМ
МАЙНДФУЛЕС